FİRMAMIZ

MİSYONUMUZ
Biz bir mühendislik firmasıyız.
İşimiz, problem çözmek. Projelerimiz çok çeşitli kapsamda ve detayda olmasına rağmen, biz onları hep aynı temel yaklaşımla ele alıyoruz; durumu analiz etmek, teknik ve ekonomik olarak en uygun çözümü üretmek. Anahtar teslimi fabrika kurmak gibi tam bir hizmet sunabiliriz veya projenize danışmanlık hizmeti verebiliriz.

Arkamızdaki 40 yılı aşkın deneyimle, bir üretim tesisinden, atölyeler, laboratuvarlar, sanatçılar ve öğrenciler tarafından kullanılacak ürünlere kadar, çeşitli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak başarılı çözümler sunuyoruz. Porselen fırınları, seramik fırınları, çini, çömlek ve cam fırınlarında büyük ve küçük ölçekli ürün imalatına yer vermekteyiz.


VİZYONUMUZ
Projelere, üstün servis kalitesiyle yaratıcı ve memnun edici çözümler üreterek faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda dünyaca tanınan bir firma olmak.

DEĞERLERİMİZ

Güvenilirlik, Yaratıcılık, Rekabetçilik

MARKALARIMIZ
Vesta, Mars, Tellus, Febris, Theia, Ilia,  Fornax, Heracles, Virtus

TARİHÇEMİZ
ÖZMAK , 1985 yılında Feridun F. ÖZBAY tarafından kuruldu. Kendisinin porselen sanayindeki geçmişi nedeniyle, başlangıçta bu sektöre makine ve ekipman sağlamak konusunda uzmanlaştı. Çok kısa bir zaman içinde, ÖZMAK seramik, tuğla ve kiremit sanayinde kullanılan ekipmanların üretiminde lider firma haline geldi.

1989’da yönetim, ailenin ikinci kuşağına devredildi. Dr. Hakan Ö. ÖZBAY firmanın genel müdürü oldu. Akademik geçmişi ve TUBITAK’taki araştırmacı olarak deneyimi firmaya yeni bir vizyon getirdi. Bilimsel ve yenilikçi yaklaşımı ile ÖZMAK, projelerini cam sanayinden, savunma sanayine kadar çeşitli alanlara genişletti. O’nun yönetimi altında, ÖZMAK uluslararası pazara odaklandı ve ilk markası “Vesta” yı 2004’te Glasstec fuarında lanse etti. 2005’te, ÖZMAK sadece mühendislik değil, ayrıca mimarlık firması haline geldi. Dr. Elif ÖZBAY firmaya bu alanda katkıda bulunmaya başladı ve “ILIA” markası altında faaliyet gösteren, mimari projeler bölümünden sorumlu oldu.

O zamandan beri, ÖZMAK bir ana firma olarak, çalışmalarına, 8 farklı marka altında devam etmektedir.

SLOGANIMIZ
Hiçbir şey imkansız değildir, sadece başarması biraz zaman alabilir.