MARKAMIZ

MARS ismi ve logosu ÖZMAK Müh.Mim. San. ve Tic. Ltd. Sti.'nin; Türkiye ve diğer tüm ülkelerde geçerli tescilli markasıdır.

ÖZMAK Müh.Mim. San. ve Tic. Ltd. Sti. tarafından yetkilendirilmedikçe, hiçbir kişi veya kuruluş MARS marka ve logolarını herhangi bir şekilde üretemez veya kullanamaz (ya da çoğaltılması veya kullanılması için herhangi bir faaliyette bulunamaz.).

Bu sitede belirtilen tüm diğer ticari markalar üçüncü şahısların mülkiyetindedir. ÖZMAK Müh.Mim.San. ve Tic. Ltd. Sti, bu ticari markaları temsil etmez, beyanda bulunmaz ve markalar ya da üçüncü şahısların ticari kapsamına ilişkin ürün veya hizmetlerine dair hiçbir garanti vermez.

Porselen fırınları, seramik fırınları, çini, çömlek & cam fırınlarında büyük ve küçük ölçekli ürün imalatına yer vermekteyiz.


MARS - (Mitoloji) – Mitolojide Savaş Tanrısı
MARS, Roma mitolojisindeki savaş tanrısıdır. Juno ile ya Jüpiter ya da sihirli bir çiçeğin oğludur. Mars sözcüğünün herhangi bir Hint-Avrupalı türevi olmadığına göre, büyük ihtimalle Etrüsk ziraat tanrısı Maris'in Latinize edilmiş bir biçimidir. Başlarda Romalı bereket ve bitki tanrısı, çiftlik hayvanlarının, ekin alanlarının koruyucusuyken daha sonraları savaşla özdeşleştirilmiştir; sonunda Yunan mitolojisindeki Ares'in Roma mitolojisindeki dengi olmuştur. Mars Roma'nın kurucusu Romulus'un efsanevi babasıydı ve bu nedenle Romalılar atalarının Mars olduğuna inanırdı. Roma'da erkek tanrılar arasında en güçlü ikinci konumdadır. Asil görünüşlü ve asla yenilmeyen bir tanrıdır Romalılar Yunanistan'ı feth edince aresle bir tutulmuştur.

Ref: Wikipedia